#громадськемісце Миколаїв планують зробити центром блакитної економіки в країні, – ФОТО #миколаїв #mykolaiv

Миколаїв планують зробити центром блакитної економіки в країні, ФОТО

У Миколаєві, 14 травня, відбулася конференція “Blue Summit: стратегічне відновлення Миколаєва через сталий розвиток та блакитну економіку“.

Представники місцевої влади, бізнесу, експертної громадськості та академічного середовища, разом з національними та міжнародними експертами, обговорили стратегію розвитку міста, важливість впровадження нових європейських підходів до сталого розвитку та збереження водних ресурсів, а також виклики, які ставить перед собою освіта у цьому контексті.

За словами міського голови Олександра Сєнкевича, навіть під час повномасштабного вторгнення, у місті займаються питаннями життєдіяльності, а також його майбутнім. 

Це і про відбудову міста, і про пошук нових ідей та можливостей, які можна впровадити для Миколаєва. Після настання миру ми зможемо стати місцем, де не лише можуть споживати товари, а місцем, де зможуть виробляти та просувати саме те, що називається блакитною економікою”

Артем Ващиленко, голова Української Асоціації Центрів Підтримки Бізнесу та керівник проєктів “Портфоліо Миколаєва”, підкреслив необхідність будувати економіку міста, враховуючи сучасні та актуальні тренди. Він зазначив, що напрями блакитної економіки вже є пріоритетними у міській стратегії розвитку.

Своєю чергою, Родін Генофф, міжнародний експерт ПРООН в блакитній економіці, закликав підприємців переходити до роботи за принципами блакитної економіки, що передбачає роботизацію, диджиталізацію виробництв задля безпеки навколишнього середовища. 

Про роль академічної спільноти у розвитку блакитної економіки в Чорноморському регіоні говорив професор Іден Мамут, генеральний секретар Мережі Чорноморських університетів.

Миколаїв має фокусуватись на розвитку річок і малого судноплавства, відновленні та модернізації суднобудування, створенні умов для реабілітації та відпочинку людей біля водойм, пропагувати блакитну економіку і дбайливе ставлення до природи із малечку. 

“Це лише кілька напрямів, які є пріоритетними для Миколаївської області на думку учасників панельної дискусії «Блакитна економіка: виклики та можливості для України». Своїм баченням перспектив поділилися Артем Ващиленко, Юрій Жуков, голова ТОВ «Сі-Джоб Миколаїв», Микола Петрушенко, доктор економічних наук, представник НАН України, Тетяна Чичкалюк, віцепрезидентка Національної туристичної організації України. Модерував панель Олександр Юрчак, гендиректор Асоціації підприємств промислової автоматизації України, координатор руху 4.0, засновник Українського Кластерного Альянсу”.

Згідно з Ольгою Раку, керівницею проєкту “Посилення спроможності до популяризації та підтримки розвитку блакитної та зеленої економіки в Миколаєві”, популяризація концепції блакитної економіки та залучення молоді є важливими кроками у реалізації стратегії сталого розвитку. Тож, яскравою подією саміту стало нагородження Миколаївським міським головою Олександром Сенкєвичем переможців конкурсу дитячої творчості «EGDBE» (THE EUROPEAN GREEN DEAL AND BLUE ECONOMY).